VIDEO | Uskumatud kaadrid: Prantsusmaal Dijonis käib konflikt tšetšeenide ja alžeerlaste vahel

 (278)
VIDEO | Uskumatud kaadrid: Prantsusmaal Dijonis käib konflikt tšetšeenide ja alžeerlaste vahel
Põlenud auto esmaspäeval Dijoni tänavalFoto: AFP/SCANPIX

Prantsuse politsei saatis eile Dijoni linna lisajõude, et rahustada tšetšeenide korraldatud pogromme kohalike alžeerlaste vastu.

Rahutused algasid 16-aastase tšetšeeni nooruki peksmisest alžeerlaste poolt, mille peale hakkasid linna väidetavalt kogunema mujalt Prantsusmaalt ja Belgiast sissesõitnud tšetšeenid. Kohalik politseiprefekt Bernard Schmeltz kinnitas eile siiski meediale, et talle teadaolevalt on kõik pahategijad Dijoni elanikud.

Meediaga suhelnud tšetšeenide kinnitusel pekstakse kõiki Põhja-Aafrika välimusega mehi, kuni esialgse kannatanu ees vabandatakse. Alates reedest on viga saanud vähemalt kuus inimest, nende seas üks mees, keda tulistati selga.

Ühes sotsiaalmeedias levinud videos näeb, kuidas autojuht üritab enam kui sajapealist tšetšeenide jõuku autoga rammida, kaotab sõiduki üle kontrolli ja käib üle katuse. Juht oli purjus ja sai õnnetuses viga.

Teises videos näeb maskides mehi illegaalsetest automaatrelvadest õhku tulistamas.

Seotud lood:

Politsei sõnul on alust karta, et Dijoni põhja-aafriklaste jõugud valmistuvad omakorda vastulöögiks. Linna politseijõududele on appi toodud üle 100 sandarmi, elanikel palutakse võimalusel kodudes püsida.