VIDEO: USA Iowa osariigi eelvalimistel sai Donald Trump lüüa, Clinton ja Sanders viigis

 (28)

USA presidendivalimiste Iowa osariigi eelvalimistel võitis vabariiklaste hulgas Texase senaator Ted Cruz, mis on suur võit temale ja suur tagasilöök Donald Trumpile. Demokraatide hulgas on Hillary Clinton ja Bernie Sanders praktiliselt viigis.

Kui loetud oli 99 protsenti vabariiklaste häältest, juhtis Cruz Trumpi ees 28 protsendiga 24 vastu. Marco Rubio oli kolmandana kogunud 23 protsenti valijate häältest, vahendab CNN.

Rubio tugev esinemine võib muuta ta parimaks nn establishment’i kandidaadiks nn autsaiderite Cruzi ja Trumpi vastu.

Cruzi võit viitab aga sellele, et Texase senaatori organisatsioon, mida on üles ehitatud kuid, võib lõpuks peale jääda Trumpi ebatraditsioonilisema kampaania vastu, mis põhineb tema isiksuse jõulisusel ja kuulsusel.

Demokraatide poolel võitis Clinton kõige napimalt Bernie Sandersi vastu. Kui loetud oli 100 protsenti häältest oli Clintonil 50 Sandersil 49 protsendi valijate toetus.

Clinton vajab moraali tõstvat võitu, mis tasakaalustaks küsitluste järgi tõenäolise Sandersi võidu järgmisel nädalal New Hampshire’is. Edasi liigutakse Lõuna-Carolinasse, kus Clinton on selgelt eelistatum.