VIDEO: Türgi suurtüki- ja õhurünnakutes Süürias sai surma 35 inimest

 (22)

Süüria põhjaosas sai Türgi suurtüki- ja õhurünnakutes surma vähemalt 35 tsiviilisikut, teatas vaatlusorganisatsioon Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Vaatluskeskuse juhi Rami Abdel Rahmani sõnul sai hommikul Jarabluse linna lähistel Türgi suurtükitules ja õhurünnakutes surma vähemalt 35 tsiviilisikut ja neli mässulist. „Vigastatute arv jääb poolesaja tsiviilisiku kanti,“ tõdes Rahmani.

Türgi aga eitas Vaatluskeskuse väidet ja teatas, et kõigi hukkunute näol oli tegemist Kurdistani Töölispartei (PKK) mässulistega, kellest Ankara soovib territooriumi puhastada.

Vaatlusorganisatsiooni teatel sai suurtükirünnakutes Jeb el-Kussas surma 20 ja õhurünnakutes Jarabulusest lõunas asuva Al-Amarneh' linna lähedal 15 inimest. Ühtlasi hukkus neli kohalikku võitlejat, teatas Vaatluskeskus.

Türgi sõjavägi eitab aga tsiviilisikute hukkumist nendes rünnakutes ja kinnitas pelgalt 25 kurdi PKK mässulise tapmist.
Samuti teatas Ankara täna esimese türklasest sõduri hukkumisest värskes sõjalises operatsioonis, mille eesmärk on tõrjuda terroriorganisatsioon Islamiriik ja kurdide Töölispartei (PKK) välja Türgi piiri lähistelt ja Süürias asuvast Jarabluse linnast.