VIDEO | Tüli Briti ja Prantsuse kalurite vahel La Manche'i väinal läks tuliseks: loobiti kive ja rammiti laevu

 (14)

Ööl vastu teisipäeva puhkes äge tüli La Manche'i väinal (tuntud ka kui Inglise kanal) brittidest ja prantslastest kalameeste vahel, päädides laevade rammimise, kivide loopimise ja suitsupommide viskamisega.

Tüli leidis aset Normandi ranniku lähedal La Manche'i väinal, kui 40 prantslasest kalameest sõitis oma laevadega väga lähedale viiele brittide laevale, et avaldada meelt nende kohaloleku vastu ja sundida nad sealt lahkuma.

Jagelus muutus ohtlikuks, kui hakati rammima brittide laevu, loopima üksteise pihta kive ja viskama suitsupomme.

Agressiivsetel prantslastel õnnestus britid piirkonnast minema ajada, kes paluvad nüüd oma võimudelt kaitset, sest seaduslikult on neil igasugune õigus rahvusvahelistes kammkarpide-rikastes vetes tegutseda.

Teadaolevalt ei ole prantslased rahul, et britid teevad häbitundeta kammkarpidega puhta töö, kirjeldades seda kui röövimist, mis ei võimalda prantslastel saada oma osa, sest nende regulatsioonide kohaselt ei tohi vahemikus 15. maist 1. oktoobrini kammkarpe püüda.

Dmitri Rogoff, piirkondlik kalastusülem, ütles BBCle, et puhkes tüli, mis viis terava vastuseisuni. „Tuleb välja, et visati kive, kuid keegi ei saanud viga,” ütles ta. „Osa laevu sai aga kahjustada.”

Olukord rahunes, kui sündmuspaika saabus Prantsuse sandarmeeria patrull.