VIDEO | Soome rahandusminister: liikumist piiratakse ilmselt veelgi võib-olla juba täna või homme

 (82)

Soome rahandusminister Katri Kulmuni ütles täna hommikul Soome rahvusringhäälingu Yle hommikuprogrammis, et tõenäoliselt piiratakse soomlaste liikumist veelgi.

„Jah kindlasti tuleb täna ja homme juba lisameetmeid,“ vastas Kulmuni küsimusele, kui varsti suletakse maakondade piire.

Kulmuni ütles ka, et on võimalik, et suletakse ööklubisid ja baare.

„Keskerakonna Eduskunta fraktsioon on päris kindlasti valmis kõikideks kõige karmimateks meetmeteks selle nimel, et sellest kriisist kunagi pääseme,“ ütles Kulmuni.

Kulmuni märkis ka, et inimestel ei ole praegu põhjust riigi sees reisida ega minna massidena pidutsema.

„On tähtis, et inimesed ei veaks viirust mööda Soomet ringi,“ ütles Kulmuni.

Riik on lubanud ettevõtetele toetust, et ükski firma pankrotti ei läheks. Kulmuni pidi siiski tunnistama, et kahjuks nähakse ka pankrotte.

Kulmuni palus kõigilt paindlikkust ja pöördus eriti rendileandjate poole, et nad teeksid ettevõtjatele mööndusi. Rendileandjate tegevuse reguleerimine seadusega ei ole vähemalt kohe võimalik, sest see nõuaks seadusemuudatusi.

Kulmuni lubas, et ettevõtetele on tulemas lisaks tagatistele otsetoetusi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!