VIDEO | Saksamaal Chemnitzis osales rassismi, võõraviha ja vägivalla vastasel kontserdil 65 000 inimest

 (80)

Pärast vägivalda ja viha täis nädalat toimus Saksamaal Chemnitzis eile tasuta kontsert rassismi, võõraviha ja vägivalla vastu hüüdlause „#wirsindmehr” („meid on rohkem”) all.

Motot järgiti täiel määral. Chemnitzi linn teatas õhtul, et kesklinnas kuulas kontserti umbes 65 000 inimest. Korraldajad olid oodanud vaid 20 000, vahendab Bild.

Massid panid ühistranspordi, mobiilivõrgud ja raudteeliikluse karmilt proovile. Kõik toimus aga rahulikult. Arstiabi vajas 79 inimest, kuid enamik vereringeprobleemide tõttu.

Kardetud kojusõidukaos lahenes öö jooksul. Politsei teatel oli kontserdikülastajate lahkumine rahulik ja probleemivaba. Ööl vastu tänast ei pandud seoses kontserdiga toime ühtki kuritegu.

Kontserdi alguses mälestati vaikusehetkega 35-aastast Daniel H.-d, kelle vägivaldne surm kutsus esile rünnakuid välismaalaste vastu. Kahtlusalused on iraaklane ja süürlane.

Chemnitzi linn keelas enne kontserti välismaalaste ja islamivaenuliku ühenduse Thügida ja parempopulistliku liikumise Pro Chemnitz meeleavaldused. Linn põhjendas seda sellega, et kavandatud meeleavalduste kohad olid juba hõivatud.