VIDEO | Putin: USA on protestide ja koroonaviiruse tõttu sügaval sisemises kriisis

 (38)
VIDEO | Putin: USA on protestide ja koroonaviiruse tõttu sügaval sisemises kriisis
Vladimir Putin 12. juunil Venemaa päeva tähistamasFoto: AFP/Scanpix

Vene president Vladimir Putin ütles telekanalile Rossija 1, et kuigi Venemaal olevat õnnestunud Covid-19 epideemia üle elada minimaalsete kaotustega, on USA-s asi teisiti.

“Probleem on selles, et partei huvid seatakse kõrgemale ühiskonna ja rahva huvidest,” kommenteeris Putin USA olukorda. “President võib öelda, et me vajame seda ja seda, aga mõni kuberner võib ta selle peale teadagi kuhu saata.” Vene riiklik süsteem kuberneridele sellist iseseisvust ei võimalda, lisas Putin.

Putin mainis pühapäeval ilmunud intervjuus ka USA-s toimuvaid politseivägivalla vastaseid proteste ja rahutusi. “Kui võitlus loomulike, seaduslike õiguste eest muutub kaoseks ja laamendamiseks, ei näe ma sellest riigile midagi head,” märkis Putin. Vene presidendi sõnul on USA rahutused järjekordne märk sügavale juurdunud sisemisest kriisist.


Venemaal on Covid-19 pandeemia käigus ametlikult haigestunud üle 528 000 inimese ja surnud alla 7000 inimese. Ekspertide hinnangul on surmanumbrid mitmekordselt alahinnatud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!