VIDEO | Politsei kasutas rahumeelsete meeleavaldajate vastu pisargaasi, et Trump saaks Valgest Majast kiriku juurde kõndida

 (234)

Politsei kasutas Washingtonis pisargaasi ja šokigranaate rahumeelsete meeleavaldajate kõrvale tõrjumiseks, et president Donald Trump saaks külastada lähedalasuvat St. Johni kirikut, kus pühapäeva õhtul oli kogudusehoone keldritulekahju.

Trump poseeris pärast rahumeelsete meeleavaldajate laialiajamist politsei poolt kiriku ees fotograafidele piibliga, vahendab New York Times.

Mõne minuti pärast kõndis Trump tagasi Valgesse Majja.

Presidendi kirikukülastust kritiseeris Washingtoni piiskop Mariann Edgar Budde, kes väljendas pahameelt, et Trump läks kiriku juurde olles enne seda ähvardanud sõjalise jõuga.

„President kasutas piiblit, kõige pühamat teksti juudi ja kristlikus traditsioonis ja üht minu piiskopkonna kirikut ilma meilt isegi küsimata taustana sõnumile, mis on ebaeetiline Jeesuse õpetuse ja kõige suhtes, mille eest meie kirik seisab,” ütles Budde.

Washingtoni linnapea Muriel Bowser ütles, et rahumeelsete meeleavaldajate laialiajamine föderaalpolitsei poolt oli häbiväärne ning tegi linna politseinike töö raskemaks.