VIDEO | Põlissoomlaste pressikonverents läks kuumaks, Halla-aho ei vastanud küsimusele kunagiste räigete avalduste kohta

 (25)

Põlissoomlaste pressikonverentsil ei olnud erakonna esimees Jussi Halla-aho täna nõus vastama ajakirjaniku küsimusele tema kunagiste käremeelsete blogipostituste kohta, mille eest on talle määratud trahv usurahu rikkumise ja vihaõhutamise pärast rahvarühma vastu.

Ajalehe Helsingin Sanomat ajakirjanik Jarno Hartikainen küsis Halla-aholt, kas blogitekstid on noore vihase mehe kirglikud kommentaarid, mis ei esinda enam tema mõtteviisi, või seisab ta endiselt oma tekstide taga, vahendab Yle Uutiset.

Halla-aho vanad blogikirjutised tõstis pühapäeval esile Soome koalitsiooniläbirääkimisi juhtiv sotsiaaldemokraatide esimees Antti Rinne, kelle sõnul annavad need tunnistust tema ja Halla-aho erinevast arusaamast inimsuse kohta. Rinne naasis Halla-aho tekstide juurde uuesti esmaspäeval intervjuus MTV-le ja nimetas neid tõenditeks väärtuste erinevuse kohta.

Pressikonverentsil alustas Halla-aho vastamist Hartikaineni küsimusele, öeldes: „On üsna keeruline võtta kogum oma kontekstist välja...” Hartikainen katkestas Halla-aho ja ütles, et võib tuua näiteks ühe tsitaadi, millele Halla-aho võiks vastata.

Selle peale muutus olukord teravaks.

„Ei, ei, ei,” ütles Halla-aho häält tõstes ja õhutas Põlissoomlaste kommunikatsioonijuhti Matti Putkoneni ajakirjanikult mikrofoni ära võtma.

Seotud lood:

Putkonen sekkus olukorda ja nõudis mikrofoni äraandmist.

„Lõpetame ära siis. Sa annad nüüd küsimuse, Halla-aho vastab ja annad mikrofoni siia edasi ära,” ütles Putkonen.

„Sa järgid nüüd reegleid siin. Me ei käsitle neid asju siin,” teatas Halla-aho.

Hartikainen oma küsimusele vastust ei saanud ja pressikonverents jätkus järgmise küsimusega.