VIDEO: Otse-eetris keskmist sõrme näidanud Vene uudistediktor vallandati

 (34)
VIDEO: Otse-eetris keskmist sõrme näidanud Vene uudistediktor vallandati
Foto: Arno Mikkor, Eesti Päevaleht

Venemaa üleriiklik telekanal REN-TV vallandas uudistediktori Tatjana Limonova, kes tekitas paar nädalat tagasi skandaali otse-eetris keskmist sõrme näidates. Žest sai erilise tähenduse seetõttu, et keskmist sõrme näitas Limonova USA presidendist Barack Obamast rääkides.

Üle-eelmisel esmaspäeval eetrisse läinud uudistesaates luges Limonova uudist nädalavahetusel Honolulus toimunud Aasia-Vaikse ookeani majanduskoostöö organisatsiooni APEC tippkohtumisest. Muuhulgas oli juttu sellest, et Venemaa president Dmitri Medvedev valiti tippkohtumisel organisatsiooni eesistujaks. Limonova tuletas samas meelde, et organisatsiooni eelmine eesistuja oli USA president Obama. Vahetult Obama nime ütlemise järel näitas Limonova kaamerale keskmist sõrme, vahendab RusGate.

YouTube'is avaldatud video sai kiiresti palju vaatajaid ja tähelepanu ja Lääne meedias, kus keskmise sõrme näitamist tõlgendati kohe Obama solvamiseks.

Limonova ise väitis aga, et keskmine sõrm ei olnud mõeldud mitte Obamale, vaid REN-TV uudistemeeskonnale. Lisaks sellele olevat Limonova arvanud, et sel hetkel ei näidata mitte teda, vaid uudispilti Honolulust.

REN-TV juhtkonda see selgitus siiski ei rahuldanud ja Limonova vallandati televisiooni reeglite rikkumise ja ebaprofessionaalsuse tõttu.