DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

VIDEO: Obama ässitas taas maailma Iraani vastu

 (22)
VIDEO: Obama ässitas taas maailma Iraani vastu
AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Barack Obama kasutas taas kord juhust, et oma eelkäija George W. Bush poolt paariaks kutsutud Iraani riigipead Mahmud Ahmadinejadi hurjutada. Lisatud mitu videot!

USA president ütles oma Pittsburghi ülikoolis toimunud esinemises, et Iraan, nagu kõik riigid, omab õigust rahumeelsele tuumaprogrammile, kuid aktiivsus Iraani tuumaobjektidel kõneleb hoopis sellest, et Teheran rikub rahvusvahelisi kokkuleppeid tuumarelva saladuste levitamise kohta.

Obama avaldas lootust, et rahvusvaheline aatomienergiaagentuur (IAEA) viib lähiajal läbi uue kontrolli ning puistab Iraani uut tuumaobjekti, kus toimub väidetavalt uraani rikastamine.

Ahmadinejad ütles eelmisel nädalal USA telekanalile MSNBC antud intervjuus, et “tuumarelv kuulub minevikku” ja seetõttu ei kuulu selle arendamine ka Iraani programmi ega ka plaanidesse. Ta hoiatas kahtlejaid, et Iraan võib vajadusel kaitsta end ka tavarelvadega.


Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.