VIDEO: Nemtsoviga koos olnud ukrainlannat kuulati hommikuni üle

 (35)

Ukraina fotomodell Ganna Durõtska rääkis intervjuus telekanalile Dožd, mida mäletab Boriss Nemtsovi tapmise hetkest. Ta ütles, et ei tea, kust mõrvar välja ilmus.

Durõtska sõnul oli mõrvar tema selja taga. „Kui ma ümber pöörasin, nägin heledat värvi autot,“ lisas Durõtska Doždi ja Lenta.ru vahendusel.

„Pärast õhtusööki suundusime me koos temaga (Nemtsoviga – toim.) tema juurde koju. Midagi kahtlast ei juhtunud,“ rääkis Durõtska.

„Ma palusin lumekoristusmasina juhilt abi, et ta helistaks miilitsasse. Ta ütles mulle telefoninumbri ja ma läksin kuriteopaika,“ täpsustas Durõtska. Tema mälu järgi saabus politsei Nemtsovi mõrvapaika kümme minutit pärast kuritegu.

Rääkides politsei tegevusest, märkis Durõtska, et teda kuulati kuni hommikuni üle ja advokaati tema kõrval ei olnud. Durõtska sõnul kontrollis politsei kõiki tema asju ja kõrvaldas informatsiooni telefonidest.

Durõtska teatas, et ei mõista, miks ta viibib ikka veel Venemaal. „Nad ei lase mul lennuväljale sõita, aga mul on täielik õigus Venemaalt lahkuda. Ma saa kuhugi sõita, kõige tõenäolisemalt ei lähe ma matustele,“ ütles Durõtska.

Durõtska ei usu, et Nemtsovi tapmise põhjus võis olla armukadedus.