VIDEO | Moskvas vahistati „seksitreener” Nastja Rõbka, kes väitis, et tal on tõendeid Venemaa abi kohta Trumpile

 (19)

Moskvas vahistati eile prostitutsioonile õhutamise eest valgevenelanna Anastassia Vašukevitš ehk Nastja Rõbka, kes väitis, et tal on tõendeid Venemaa tegevuse kohta Donald Trumpi aitamiseks USA presidendivalimisi võita.

Rõbka vahistati Moskva Šeremetjevo lennuväljal eile õhtul pärast Taist väljasaatmist. Seal mõisteti ta süüdis osana grupist, mis tegeles „seksitreeninguga”, vahendab AFP.

Vene võimud vahistasid kokku neli inimest, kelle hulgas oli ka „võrgutamisguru” Alex Kirillov.

Rõbka on ise öelnud, et sõitis Taisse pärast seda, kui sattus poliitilisse skandaali Vene alumiiniumimagnaadi Oleg Deripaskaga, kes on olnud seotud Trumpi endise kampaaniajuhi Paul Manafortiga.

Rõbka lubas paljastada „pusle puuduvad osad” väidete kohta, et Kreml aitas Trumpi 2016. aasta presidendivalimistel.

Mingit materjali aga ei avaldatud ja kriitikud pidasid neid väiteid lihtsalt reklaamitrikiks.

Teisipäeval tunnistas Rõbka end koos veel seitsme inimesega Tais Pattayas süüdi mitmetes kuritegudes. Kohus andis korralduse nende riigist väljasaatmiseks.

Seotud lood:

Kirillov väitis teisipäeval, et keegi andis käsu nende vahistamiseks raha eest.

Eile pandi Rõbka ja suurem osa Tais süüdi mõistetutest Aerofloti lennule Moskvasse. Polnud selge, mis juhtub nendega Moskvasse saabumisel, aga oodati, et Valgevene kodanikuna saadetakse Rõbka edasi Valgevenesse.

Rõbkal, kellel on Instagramis üle 120 000 jälgija ja kes on kirjutanud raamatu oligarhide võrgutamisest, on juba varasemast Venemaal õiguslikke probleeme.

Deripaska võitis Rõbka ja Kirillovi vastu juulis eraelu puutumatuse kohtuprotsessi.