VIDEO | Moskva oblastis maandus reisilennuk pärast kajakaparve sattumist maisipõllule

 (86)

Venemaa Moskva oblastis tegi hädamaandumise Uralskije Avialinii reisilennuk Airbus A-321, mis pidi lendama Žukovski lennuväljalt Simferopolisse. Lennuki mootoritesse sattusid linnud ja see maandus lennuvälja kõrvale põllule.

„Lennukompanii Uralskije Avialinii lennuki A321 meeskond sooritas reisi 178 marsruudil Žukovski-Simferopol. Esialgsetel andmetel oli õhulaeva pardal 226 reisijat ning seitse lennu- ja kabinetimeeskonna liiget. Õhkutõusmisel pärast stardirajalt eraldumist sattus lennuk kajakaparve, kelle sattumine mootoritesse viis märkimisväärse häireni nende töös,” teatas Venemaa lennundusametkonna Rosaviatsija esindaja Interfaxile.

Uralskije Avialinii täpsustas, et linnud sattusid korraga mõlemasse mootorisse, misjärel need mõlemad üles ütlesid.

Lennuk maandus lennuväljast kilomeetri kaugusele maisipõllule ja piloot lülitas enne maandumist mootorid välja.

Meeskond otsustas maanduda telikuid välja laskmata.

Tulekahju ei puhkenud ja reisijad evakueeriti liugteede kaudu.

Venemaa tervishoiuministeeriumi teatel sai kannatada 23 inimest, neist viis last. Hiljem täpsustati, et haiglasse jäeti ainult üks 69-aastane naine, aga ka tema elu mingis ohus ei ole.

Seotud lood:

Lennuki teine piloot Georgi Murzin ütles REN-TV-le, et pärast õhkutõusmist sattus vasakusse mootorisse lind ja see läks kohe rivist välja. Peaaegu kohe juhtus sama ka parempoolse mootoriga. „Veojõudu ei piisanud, kõrgus langes sujuvalt. Ja maandusime, õigupoolest põllule. Käsitsi, komandör (Damir Jussupov) võttis juhtimise oma kätte,” rääkis Murzin.

Video linnu mootorisse sattumise hetkest:

Olukord pärast maandumist: