VIDEO: Maltal hukkus lennuõnnetuses viis inimsmugeldamist uurinud Prantsuse ametnikku

 (48)

Maltal kukkus esmaspäeval veidi pärast õhkutõusmist alla väikelennuk, mille pardal hukkus viis Prantsuse tolliametnikku, kes olid teel uurima inimsmugeldamist Liibüa rannikul.

Malta valitsuse teatel olid kõik viis lennuõnnetuse ohvrit prantslased. Lend oli osa Prantsuse tolli luureoperatsioonist, nii inimeste kui narkootikumide smugeldamise marsruutide jälgimiseks Liibüa valveta rannikul, teatab Associated Press.

Lennujaama ametnikud teatasid alguses, et lennuki pardal olid Euroopa Liidu piiriagentuuri Frontex ametnikud. Organisatsioon tegi aga avalduse, milles teatas, et ei ole lennukit välja saatnud, vahendab Reuters.

Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini tegi samuti avalduse, milles ütles, et lennuki pardal ei olnud ühtki Euroopa Liidu ametnikku.

Malta rängim rahuaegne lennuõnnetus leidis aset kella 5.30 ajal Greenwichi aja järgi, kui lennuk asus teele Liibüa ranniku poole, vahendab Reuters.

Malta rahvusvaheline lennujaam peatas lendude väljasaatmise ja vastuvõtmise ning oli suletud üle nelja tunni.

Kahemootorilise propellerlennuki Metroliner pardale mahub kümme inimest. Lennuk oli registreeritud USA-s ja liisitud Luksemburgi firmale.