VIDEO | Lukašenka jagas Minski koroonahaiglas arstidele tarkuseteri: peamine nende haigete ravi juures on psüühika

 (16)

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka rääkis tänasel kohtumisel koroonaviiruse patsiente raviva Minski linna 6. kliinilise haigla kollektiiviga taas „koroonapsühhoosist”.

„Peamine nende haigete ravi juures on psüühika. See on see, millest ma rääkisin teile intuitiivselt omal ajal, kui meil hakkas see haigus levima. Paanika, psüühika ja nagu ma ütlesin, koroonapsühhoos – nüüd on juba kõik selle termini omaks võtnud,” lausus Lukašenka, vahendab riiklik uudisteagentuur BelTA.

Lukašenka tuletas meelde, et hoiatas juba koroonaviiruse väljailmumise ajal, et väga tähtis on vältida paanikat.

„Minu veendumused on tugevnenud. Mõned teist, kes, räägime avatult, usukusid vähe sellesse, mida ma rääkisin, on lõpuks mõistnud, et milleski oli mul õigus,” teatas Lukašenka.

Lukašenka sõnul ei ole koroonaviirus juba ammu ainult meditsiiniline probleem.

„See on juba poliitiline, majanduslik haigus. Kui on vaja kellestki eralduda, suletakse Covidi ettekäändel piir, kui keegi tahab kellelegi poliitiliselt survet avaldada, kasutatakse Covidit,” ütles Lukašenka.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!