VIDEO: Lõuna-Carolina ülikoolis lasi tulistaja maha õppejõu ja iseenda

 (2)

Lõuna-Carolina ülikoolis oli neljapäeva pärastlõunal (meie aja järgi neljapäeva hilisõhtul) tulistamine, milles hukkus kaks inimest, kellest üks oli ülikooli professor.

Väidetav tapja tulistas professorit poolautomaatsest käsirelvast mitu korda ülakeha piirkonda ja lasi seejärel maha ka iseenda, vahendas Reuters.

Tulistamise ohver oli 45-aastane dr Raja Fayad, kes oli ülikooli rakendusuuringute füsioloogia professor ja töötas ülikooli Arnoldi-nimelise rahvatervise kooli direktorina.

Fayad leiti neljapäeva pärastlõunal kooli uuringutehoone neljandal korrusel asuvast kabinetist. Tulistamise tõttu pandi 30 000 õpilasega linnak umbes tunniks ajaks täielikult kinni.

Lõuna-Carolina korrakaitse osakonna esindaja Thom Berry sõnul oli tulistajal professoriga pikaajaline suhe. Väidetava tapja isik tehakse teatavaks pärast seda, kui tema lähedasi on juhtunust teavitatud. Enesetapukirja sündmuskohalt ei leitud.

Reedesed loengud jäeti ära ja õpilaste esindajad plaanisid pidada öise küünaldega jumalateenistuse.

Alates 2008. aastast ülikoolis töötanud Fayad sündis Liibanonis ja lõpetas 1995. aastal Süüria Aleppo ülikooli meditsiinikooli. Ta oli spetsialist käärsoolevähi uurimise alal.