VIDEO | Kurb lugu Atlantas: seksuaalvähemusaktivist vehkis noaga ning politseinik tulistas ta surnuks

 (224)

USA-s Atlantas tulistasid politseinikud surnuks LGBT-aktivisti, 21-aastase isiku nimega Scout Schultz, kes viibis ülikoolilinnakus ning hirmutas läheduseviibijaid noaga vehkimisega.

Schultzi ema väidab, et politsei poleks tohtinud nii äärmuslikke samme astuda, aga videomaterjal näitab, et isik keeldus nuga maha viskamast, kuigi politseinikud seda mitu korda nõudsid, ja käitus agressiivselt.

Juhtumit filmisid Georgia tehnikainstituudi kaastudengid ning näha on, kuidas nuga hoidev Schultz politseinikele lähenes, öeldes "Tulistage!" ning üks neist kokkuvõttes tõesti tulistas.

Schultzil tulirelva siiski ei olnud, kuigi politseisse helistajad, kes tema peale kaebasid, seda väitsid.

Ülikoolis arvutitehnikuks õppinud Schultz ei lugenud end ei nais- ega meessoo esindajaks. Ta sündis bioloogiliselt mehena ja sai nimeks Scott.

Ta oli poliitiliselt aktiivne ja seotud mitme liikumisega, sh LGBT- ehk seksuaalvähemuste liikumisega, aga tal oli ka terviseprobleeme - sh tõsine depressioon - ja ta oli kahe aasta eest üritanud endal elu võtta.

Schultz oli Georgia tehnikainstituudis ka seksuaalvähemuste grupi Pride Alliance president ning grupi esindajate sõnul viimase kahe aasta jooksul selle peamine liikumapanev jõud.