VIDEO | Kim Jong-uni limusiini saadavad joostes ihukaitsjad, kelle vahelt ei pääse läbi sipelgaski

 (88)

Kui Põhja-Korea valitseja Kim Jong-un astus täna kahe Korea piiril Panmunjomis treppidest alla, eskortisid teda füüsilise vormi, laskmisoskuse, võitluskunstide oskuse ja isegi välimuse järgi hoolikalt välja valitud ihukaitsjad.

Ühesugustes ülikondades ja sinivalgetriibulistes lipsudes mehed ilmusid välja Kimi ees ja tema ümber, kui ta lähenes demarkatsioonijoonele ajalooliseks käepigistuseks Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga, vahendab AFP.

Mõnedel meestel punnitas midagi taskus. Kõigil olid pintsakurevääridel märgid ja kõrvadest ulatusid välja juhtmespiraalid.

Kui Kim Jong-un pärast hommikust läbirääkimiste sessiooni lahkus, sörkis tosin meest lipsude lehvides Kimi Mercedes-Benzi limusiini kõrval ja järel inimkilbina.

Põhja-Korea juhtkonna julgeolekut tagav sõjaline üksus on eliitinstitutsioon, mis on lähedane riigi võimukeskmele.

Põhja-Korea ülejooksik Ri Yong-guk, kes teenis riigi eelmise juhi Kim Jong-ili ihukaitsjana, kirjutas 2013. aastal oma mälestustes, et juhti kaitses reisidel sõjaväeüksustesse, tehastesse või farmidesse kuus kihti ihukaitsjaid.

Seotud lood:

„See on üks maailma tihedamaid julgeolekukatteid, millest oleks isegi üksikul sipelgal raske läbi minna,” kirjutas Ri.

Kim Jong-uni ihukaitse on teadete kohaselt veelgi tihedam ning veebruaris toimunud paraadil Põhja-Korea relvajõudude loomise 70. aastapäeva puhul osales kolme tüüpi julgeolekuüksusi, mis on pühendunud Kimi elu kaitsmisele.