VIDEO ja FOTOD | USA senaator John McCain maeti USA mereväeakadeemia kalmistule Annapolises

 (13)

USA mereväepiloodi, sõjakangelase, senaatori, presidendikandidaadi ja väljapaistva riigimehe John McCaini kaheksa aastakümne pikkune maine teekond sai lõpu eile viimses puhkepaigas USA mereväeakadeemia kalmistul Marylandi osariigis Annapolises.

Matusele eelnes viiepäevane protsessioon, mis oli viimaseks hüvastijätuvõimaluseks McCainiga, vahendab NBC News.

Inimesed ääristasid mereväeakadeemia juures tänavaid ja osa lehvitas USA lippe, kui Arizona senaatori matuserongkäik kohaliku aja järgi kella 14 ajal eraviisilisele tseremooniale saabus. Tseremoonia oli sama hoolikalt kavandatud kui McCaini hüvastijätuteekond, mis algas Arizonas pärast tema surma ajuvähki 25. augustil.

Matuserongkäigus osalesid McCaini naine Cindy ja lapsed, kellega ühinesid sugulased ja sõbrad ning McCaini kursusekaaslased mereväeakadeemia 1958. aasta lennust, sõjaväejuhid ja akadeemia esindajad.

Pärast tseremooniat austati McCaini õhusaluudiga puuduva mehe formatsioonis üle lennanud lennukitelt.

Laupäeval mälestasid tütar Meghan ja kaks endist presidenti – vabariiklane George W. Bush ja demokraat Barack Obama - McCaini patrioodina, kes suutis üle saada valusatest rivaalitsemistest. Kõned kujutasid endast ühtlasi praeguse presidendi Donald Trumpi lõhestava poliitika taunimist.

Seotud lood:

„John McCaini Ameerikat pole vaja uuesti suureks teha, sest Ameerika juba oli suur,” kuulutas McCaini tütar Meghan.

Küsitlus #118543