VIDEO ja FOTOD | Peterburi koroonahaigla intensiivraviosakonnas hukkus tulekahjus viis inimest

 (28)

Peterburi Püha Georgi haigla intensiivraviosakonnas hukkus täna hommikul tulekahjus viis inimest, teatas eriolukordade ministeeriumi Peterburi peavalitsus.

Hukkunud patsiendid olid hingamisaparaadi all ja raskes seisundis, teatab TASS.

Põleng sai alguse veidi pärast kella 6 hommikul. Tuletõrjujad lokaliseerisid selle poole tunni jooksul ja kella 9.40-ks oli põleng täielikult kustutatud. Põlengu pindala haigla kuuendal korrusel oli kümme ruutmeetrit.

Tulekahju võis põhjustada hingamisaparaadi süttimine või rike.

Eriolukordade ministeeriumi regionaalvalitsuse ülem Aleksei Anikin pidas hingamisaparaadi süttimist tulekahju põhjusena võimalikuks, seda versiooni kontrollitakse.

„Haigla kuuendal korrusel süttis viiest osast koosnev intensiivravipalatite blokk. Kokku oli seal 20 haiget, kõik lamavad. 15 inimest toodi sellelt korruselt välja ohutusse kohta. Viit inimest päästa ei õnnestunud,” ütles Anikin.

Peterburi prokuröri Sergei Litvinenko sõnul olid kõik hukkunud ühes palatis.

150 patsienti evakueeriti ja paigutati haigla madalamatele korrustele.

Püha Georgi haigla profileeriti märtsi keskel ühena esimestest Peterburis täielikult ümber koroonaviiruse statsionaariks. Kogu haigla meditsiinipersonal tegeleb erakorralise meditsiiniabi osutamisega ainult akuutsete hingamisteede viirusinfektsioonide ja kopsupõletikega inimestele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!