VIDEO ja FOTOD | Norra maalihe hävitas vähemalt üheksa elumaja 31 korteriga

 (13)

Norras Gjerdrumis kestis eile kogu päeva suuroperatsioon maalihke järel õnnetuskoha kindlustamiseks. Maa neelas üheksa elumaja 31 korteriga.

Eileõhtuse seisuga kinnitati kümne inimese vigastada saamist. Ühe inimese vigastused olid tõsised. Viis inimest viibis haiglas, vahendab ajaleht VG.

Kella 22.30 ajal kohaliku aja järgi oli veel kümme inimest, kelle asukoht oli teadmata. Kadunud inimeste arv kahanes kogu päeva, algselt oli neid 26.

Seni kellegi hukkumise kohta andmeid ei ole.

Ööl vastu tänast käidi võimalikke ohvreid otsimas koeraga, aga tulemusi see ei andnud.

Politseinikel ega päästjatel ei ole endiselt võimalik 300 x 700 meetri suurusesse maalihkealasse siseneda, sest ekspertide sõnul ei ole maalihe lõppenud ja kokku võib variseda veel maju.

Eile pärastlõunal varises politsei teatel kokku veel kolm hoonet.

Kella 23 ajal teatas politsei veel kahe hoone hävimisest.

Kohaliku aja järgi kell 2.30 ööl vastu tänast ütles operatsiooni juht Karianne Knudsen VG-le, et hävinud on üheksa eluhoonet 31 korteriga ning kuus garaažihoonet, milles kõigis oli viis autokohta.

Evakueeritud on 700 inimest ja kohaliku omavalitsuse juhi sõnul võib olla vajalik kokku 1500 inimese evakueerimine.

Evakuatsioonikeskusena kasutatakse Olavsgaardi hotelli Skedsmos.

Seotud lood:

Inimeste otsimiseks ja võimalikuks evakueerimiseks on pidevalt õhus helikopterid Sea King. Lisaks sellele kasutatakse ülevaate saamiseks droone. Norra politseil on olemas eriväljaõppega meeskonnad maalihkepiirkondades töötamiseks, aga maa peal töötada ei ole seni võimalik olnud.

Kohal on ka geoloogid, kes kaardistavad maalihkepaika ja hindavad uute varingute ohtu.