VIDEO ja FOTOD: Istanbuli ööklubis tulistati uusaastapeol surnuks 39 inimest, tulistaja on tabamata

 (168)

Istanbuli ööklubis toimus eile uusaastapeo ajal rünnak, surnuks tulistati 39 inimest, kellest 15 või 16 olid välismaalased. Politsei otsib rünnaku toimepanijat.

Relvastatud mees avas tule Reina ööklubis kell 1.30 kohaliku aja järgi. Türgi siseministri Süleyman Soylu sõnul ründajat, kes arvatakse olevat tegutsenud üksi, endiselt otsitakse, vahendab BBC News.

Soylu lisas, et vähemalt 69 inimest on haiglas, neist neli tõsises seisundis.

Soylu sõnul on tuvastatud 21 ohvri isikud. Nende seas on teadaolevalt Saudi Araabia, Maroko, Liibaoni, Liibüa ja Iisraeli kodanikke.

Esialgsete teadete järgi võis ründaja kanda jõuluvanakostüümi, kuid valvekaamera salvestused näitavad teda klubi juures mustas kuues.

Türgi peaminister Benali Yıldırım ütles, et tulistaja jättis sündmuspaigale maha relva. Samuti kinnitas ta, et ründaja ei kandnud jõuluvanakostüümi, nagu varem väideti.

Reina ööklubi asub Istanbulis Bosporuse väina kaldal.

Istanbuli kuberner Vasip Şahin ütles, et ründaja tappis klubist väljaspool enne sisenemist politseiniku ja ühe tsiviilisiku. Teadete kohaselt oli ööklubis rünnaku ajal kuni 700 inimest, kellest osa hüppas enese päästmiseks vette.

Mõnede meediakanalite andmetel oli ründajaid rohkem kui üks ja agentuuri Doğan väitel rääkisid nad araabia keelt.

President Recep Tayyip Erdoğan ütles, et Türgi võitleb terrorismiga kuni lõpuni.

Seotud lood: