VIDEO: Iraagi väed puhastasid USA õhurünnakute abil ala Haditha tammi ümber Islamiriigi võitlejatest

 (1)
VIDEO: Iraagi väed puhastasid USA õhurünnakute abil ala Haditha tammi ümber Islamiriigi võitlejatest
Foto: AHMAD AL-RUBAYE, AFP

Iraagi väed teatasid, et on puhastanud USA õhurünnakute kaasabil suure ala strateegilise Haditha tammi ümber Islamiriigi pühasõdalastest, kes on üritanud korduvalt Anbari provintsis asuvat tammi Iraagi valitsusvägedelt ja sunniidi omakaitselastelt vallutada.

Lääne-Iraagis tegutsevate Iraagi valitsuse meelsete paramilitaarsete üksuste juht šeik Ahmed Abu Risha ütles, et USA õhurünnakud hävitasid Islamiriigi patrulli, mis üritas tammi rünnata, vahendab BBC News.

„Need (õhurünnakud) olid väga täpsed. Mingeid tsiviilohvreid ei olnud. Kui Islamiriik oleks tammi üle kontrolli saanud, oleksid paljud Iraagi alad tõsisesse ohtu sattunud, isegi Bagdad,“ ütles Abu Risha Reutersile.

Iraagi väed alustasid seejärel Hadithas pühasõdalaste vastu pealetungi ja saavutasid edu.

„Ühendväed, mida toetasid õhurünnakud ja kohalikud hõimlased, alustasid laiaulatuslikku rünnakut Haditha piirkonda ümbritsevate alade puhastamiseks,“ ütles Iraagi julgeolekujõudude esindaja leitnant Qassem Atta AFP-le.

Islamiriigi võitlejatelt võeti tagasi ka Hadithast idas asuv Barwana. Pühasõdalased jätsid taganedes maha oma relvad ja sõidukid.

Seotud lood:

USA relvajõud teatasid, et korraldasid viis õhurünnakut, milles osalesid pommitajad ja hävitajad.

Hävitati pühasõdalaste soomussõidukeid, millest osal oli õhutõrjerelvastus. Ükski USA lennuk kannatada ei saanud.

Hadithas asub Iraagi suuruselt teine hüdroelektrijaam ning sealt saavad miljonid inimesed ka vett.