VIDEO | Hollandi põllumehed tulid protestiks traktoritega teedele ja tekitasid hiigelummikud

 (7)

Hollandis tuli eile vähemalt 2000 põllumeest traktoritega maanteedele ja liikus aeglaselt Haagi suunas, kus asub parlament. Mõned traktorid sõitsid ka Põhjamere randu mööda.

Tegemist oli väljapaistva meeleavaldusega, mis aga põhjustas ka suurema kaose liikluses, vahendab Deutsche Welle.

Hollandi autojuhtide organisatsioon ANWB teatas, et traktorid koos halva ilma ja õnnetustega muutsid eilse hommiku riigi teedel kõigi aegade ummikuterohkeimaks. Kokku oli ummikuid enam kui tuhat kilomeetrit.

Haagi politsei teatas, et kaks põllumeest peeti kinni. Üks sõitis traktoriga maha tara ja teine püüdis takistada politseinikke esimese kinnipidamisel.

Meeleavaldajate sõnul on põllumajandus tehtud ebaausalt ainsaks süüdlaseks lämmastikusaastes.

Samuti püüti astuda vastu „negatiivsele kuvandile”, mis põllumeestel ja põllumajandusel Hollandis on.

„Me ei ole loomade väärkohtlejad ega keskkonnasaastajad. Me teeme oma tööd südamega,” kirjutasid korraldajad internetis.

Põllumajanduse roll ja kestlikkus on muutunud kuumaks teemaks Hollandi poliitikas.

„Asi on meie peredes, meie tulevikus, meie laste tulevikus. Asi on meie eluviisis,” ütles lambapidaja ja üks meeleavalduse organiseerijatest Bart Kemp Haagi kogunenud rahvahulgale.

Seni ei ole Hollandi valitsus põllumeeste vastu mingeid samme astunud, aga vähemalt üks erakond on pakkunud, et Holland peaks vähendama peetavate elusloomade hulka.

Teine plaan annaks finantsabi põllumeestele, kes tegutsemise selles valdkonnas lõpetavad või võtavad tarvitusele kestlikumad majandamisviisid.

Kempi sõnul puudub seadusandjatel terve mõistus – talupojamõistus – mida loodus ja loomad õpetavad.

Hollandi põllumajandusminister Carola Schouten ütles, et toetab põllumehi ja lubas nende mured ära kuulata.