VIDEO | Hetk, mil Ohio tapja baari ees tule avas ja kohe ka politseinike poolt maha lasti

 (76)

Ööl vastu tänast avaldati video, millel on näha, kuidas 24-aastane tulistaja avas pühapäeval Ohio baari ees tule, tappes üheksa ja vigastada veel 27 inimest.

Videol võib näha kümneid inimesi põgenemas ja baari jooksmas, vahendab kohalik ajaleht Cincinnati Enquirer.

Tulistaja Connor Betts sattub samuti kaadrisse ja libastub baari ukse ees maha enne, kui politsei teda tulistab.

24-aastane Betts kandis sõjaväelase varustust ja tal oli kaasa hulgaliselt suure mahutavusega padrunisalvu. Tragöödiast kõneldes ütles Daytoni linnapea Nan Whaley: „Kuigi see on meie linna jaoks kohutavalt kurb päev, hämmastab mind Daytoni politseinike kiire reageerimine, mis päästis sõna otseses mõttes sadu inimesi.“

Teadaolevalt kulus politseil sekkumiseks vähem kui minut.

Kohalik politseiülem Richard Biehl ütles esmaspäeval pressikonverentsil, et võimud ei ole sugugi lähedal kurjategija motiivi kindlaksmääramisele, märkides, et „me ei näe hetkel võimaliku põhjusena rassivaenu“.

Ta kritiseeris ka seadusi, mis võimaldasid Bettsil „omada suure võimsusega tulirelva“, ja nentis, et seesuguste relvade omamine tsiviilelanike poolt on „põhimõtteliselt problemaatiline“.

Tulistamine leidis aset pelgalt mõni tund pärast seda, kui Texase osariigis El Paso linnas tappis 21-aastane mees Walmarti kaubanduskeskuses automaatrelvast 20 inimest.