VIDEO | Hetk, mil kaugpommitaja maandumisel pooleks laguneb ja plahvatab

 (303)
Moskva: hukkus kolm lendurit

Avaldati video traagilisest õnnetusest Venemaal Murmanski oblastis Olenegorskis, kus Vene kaugpommitaja Tu-22M3 maandumisel purunes, nõudes kolme meeskonnaliikme elu.

Õnnetus leidis aset 22. jaanuaril, mil Murmanski oblastis pärast plaanilist õppe- ja treeninglendu lumetuisku sattudes sooritas kõva maandumise lennuk Tu-22M3, teatas kaitseministeerium vahetult pärast juhtunut.

Avaldatud videokaadritelt on näha, kuidas kaugpommitaja tugeval kokkupuutel maaga pooleks murdub ja kohe ka plahvatab, paisates taeva alla suure tulekera.

Murmanski territoriaalse katastroofimeditsiini keskuse juht Viktor Rogaljov ütles, et kaks meeskonnaliiget suri kohapeal, kolmas Olenegorski rajooni keskhaiglas ja neljas viibib endiselt raskes seisundis sõjaväehaiglas Moskvas.

Lend toimus ilma lahingkomplektita.

Ülehelikiirusega raketikandja-kaugpommitaja Tu-22M3 on mõeldud mere- ja maismaasihtmärkide ründamiseks kuni 2200 kilomeetri kaugusel baaslennuväljast juhitavate rakettide ja lennukipommidega.

Seeriatootmisse läks see lennuk 1978. aastal ja lõplikul kujul võeti ta relvastusse 1989. aasta märtsis. Ametlikel andmetel on Venemaal üle saja seda tüüpi lennuki.