VIDEO | Bundestagis Saksa sõduritele kaasa tundnud Vene koolipoiss muutus kodumaal rahvavaenlaseks

 (58)

Venemaal tekitab palju kära Novõi Urengoi koolipoisi esinemine Saksa Bundestagis, milles viimane ütles, et Natsi-Saksamaa sõdurid ei tahtnud sõdida ning kannatasid Nõukogude sõjavangis kohutavates tingimustes.

Novõi Urengoi gümnasistid võtsid eile osa kesksest leinaüritusest Saksamaa parlamendis, esindades sõja ja türannia ohvrite mälestusele pühendatud projekte, vahendab väljaanne Vzgljad.

Üks Vene gümnasistidest rääkis sakslasest Georg Johann Raust, kes sattus Stalingradi katlasse ja suri hiljem sõjavangilaagris.

„Pärast lahingute lõppemist sattus ta sõjavangilaagrisse. Ainult 6000 neist vangidest naasis koju. Georgi nende hulgas ei olnud. Pikka aega peeti teda teadmata kadunuks. Alles eelmisel aastal sai perekond informatsiooni Saksa sõjahaudade eest hoolitsemise rahvuslikult liidult, et sõdur suri rasketes tingimustes 17. märtsil 1943 Beketovka laagris,” rääkis Vene kooliõpilane Bundestagis.

Noormehe sõnul elasid Saksa sõdurid sõja ajal läbi uskumatuid raskusi.

Vene internetis poisi peale muidugi ei halastatud. Küsiti, kas Wehrmachti sõdurite omastele tuleks hakata nüüd kompensatsiooni maksma.

Seotud lood:

Kaebusi hakkas tulema ka Novõi Urengoi gümnaasiumile, kus noormees õpib. Nõuti õppeasutuse juhtkonna vastutusele võtmist. Õpetajaid süüdistati koos noorsooga ajaloo ümberkirjutamise katsetes.

Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna (Novõi Urengoi on selle regiooni suuruselt teine linn) seadusandliku kogu liige kommunistlikust parteist Jelena Kukuškina esitas juba järelepärimise haridusametile, gümnaasiumile ja prokuratuurile, milles nõuab asja uurimist.

Sverdlovski oblasti blogija ja ühiskonnategelane Sergei Koljasnikov nõudis aga, et Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB), presidendiadministratsioon ja peaprokuratuur uuriksid, kas gümnasist on rikkunud kriminaalkoodeksit, vahendab Moskovski Komsomolets.

Koolipoisi kaitseks võttis sõna vaid Novõi Urengoi linnapea Ivan Kostogriz, kes kutsus üles lähtuma tervest mõistusest.