VIDEO | Briti valitsus hoiatab: koroonaviirus levib kiiremini, kui oodati

 (105)

Suurbritannia valitsus hoiatas, et koroonaviiruse puhang levib kiiremini, kui alguses prognoositi, teatas Londoni linnapea Sadiq Khan täna pärast valitsuse erakorralist Cobra istungit.

Viiruse levik pealinnas Londonis on ülejäänud riigist mõne nädala ees, lisas Khan, vahendab CNN.

„Valitsus ja valitsuse nõuandjad ütlesid mulle, et London on ülejäänud riigist mõne nädala ees ning viis, kuidas see viirus levib, on kiirem, kui valitsus ja nõuandjad arvasid,“ ütles Khan intervjuus ITV hommikuprogrammile.

„Me suudame mõista, miks London on ülejäänud riigist ees, meie ühendatuse, meie ülemaailmse reisimise, meie tiheduse tõttu,“ ütles Khan, tuues välja, et Londonis on seni viirusesse surnud 23 inimest.

„Ma arvan, et valitsuse antud nõu on nüüd õige nõu… me peame astuma mõistlikke samme, et vältida viiruse kiiremat levikut,“ ütles Khan.

Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas enne seda uutest meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja soovitas vältida igasugust mittevajalikku kontakti.

„Nüüd on aeg kõigi jaoks lõpetada mittehädavajalikud kontaktid teistega ja peatada kogu mittevajalik reisimine,“ ütles Johnson. „Meil on vaja, et inimesed hakkaksid töötama kodus, kus nad vähegi saavad, ja te peaksite vältima pubisid, klubisid, teatreid ja muid seltskondlikke kohti.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!