VIDEO | Briti armee saatis Skripali mürgitamispaika 180 keemiasõja eriväljaõppega sõjaväelast

 (14)

Inglismaa väikelinna Salisburysse on saadetud umbes 180 sõjaväelast, et aidata kaasa endise Vene spiooni Sergei Skripali ja tema tütre mõrvakatse juurdlusele.

Sõjaväelaste hulgas on kuninglikud merejalaväelased ja personal, kellel on keemiasõja ja ohtlike ainete tõrje eriväljaõpe, teatas BBC News.

Skripal ja tema tütar Julia leiti pärast närvimürgiga kokkupuutumist Salisbury kaubanduskeskuse juurest pingilt teadvusetuna pühapäeva pärastlõunal.

BBC teatel on Salisburysse saadetud sõjaväelased keemia-, bioloogilise-, radioloogilise ja tuumasõjaeksperdid.

Briti politsei teatas, et nende terrorismivastane üksus palus sõjaväe abi mitmete sõidukite ja objektide äraviimiseks. Nende hulgas on kiirabiautod, mis võisid mürgiga saastuda, kui nendes ohvreid transporditi.

Avalikkus ei peaks ärevusse sattuma ning ei ole tõendeid, et praegu oleks oht laiema avalikkuse tervisele, lisas politsei.

Politsei teatel sai pärast intsidenti arstiabi kokku 21 inimest, kuid vaid kolm on haiglaravil. Lisaks Skripalile ja tema tütrele on haiglas raskes, kuid stabiilses seisundis pühapäeval sündmuskohale saabunud politseinik Nick Bailey.