VIDEO | Brasiilias tagusid miljonid inimesed rõdudel kokku potte ja panne protestiks president Bolsonaro koroonapoliitika vastu

 (18)

Brasiilias väljendasid miljonid inimesed hiigellinnades São Paulos ja Rio de Janeiros viha presidendi Jair Bolsonaro tegevusetuse vastu koroonaviiruse vastu võitlemisel, tagudes rõdudel kokku potte ja panne ning nõudes presidendi tagasiastumist.

Tegemist oli seni suurima protestiga Bolsonaro valitsuse vastu, vahendab BBC News.

Brasiilias on praegu üle 500 nakatumisjuhtumi ja surnud on neli inimest. Nakatunud on ka kaks ministrit.

Bolsonaro, kes on varem nimetanud koroonaviirust hüsteeriaks ja fantaasiaks, on saanud oma reageerimise kohta kõva kriitikat.

President ise on kaks korda proovi andnud, aga teatanud mõlemal korral, et tulemus oli negatiivne.

Samas on 14 inimest, kes käisid koos temaga Floridas USA presidendi Donald Trumpiga kohtumas, andnud positiivse proovi.

Eilsed kärarikkad protestid algasid presidendi telepöördumise ajal pärastlõunal ning jätkusid siis kokkulepitud ajal õhtul.

Inimesed tagusid rõdudel kokku potte ja panne, vilgutasid tulesid ja karjusid „Maha Bolsonaro!“.

Bolsonaro tegi telepöördumises teatavaks erakorralised meetmed viiruse leviku piiramiseks ja finantsabi paketi majanduse ja madala sissetulekuga perede toetuseks.

Seotud lood:

Seekord tunnistas Bolsonaro näomaske kandnud ministritest ümbritsetuna pandeemia tõsidust, aga lisas: „Ma tahan Brasiilia rahvast rahustada… me saa lasta end hüsteeriasse langeda.“

Brasiilia valitsus teatas, et palub kongressil välja kuulutada avalik hädaolukord.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!