Venezuela president teatas USA juhitud riigipöördekatse nurjamisest

 (31)
Venezuela president teatas USA juhitud riigipöördekatse nurjamisest
Foto: HO, AFP

Venezuela president Nicolás Maduro teatas neljapäeval, et nurjatud on õhujõudude ohvitseride riigipöördekatse ning vandenõu osalised vahistati.

Nagu tema eelkäija Hugo Chávezki teatab Maduro sageli väidetavatest riigipöördekatsetest ning süüdistab neis parempoolseid jõude ning USA-d ja naaberriiki Colombiat, vahendab AFP.

„Me murdsime ja nurjasime riigipöördekatse demokraatia ja meie riigi stabiilsuse vastu,“ ütles Maduro Caracases toimunud tseremoonial. „See oli katse kasutada gruppi sõjalennuväe ohvitsere, et provotseerida vägivaldset sündmust.“

Maduro sõnul toimusid vahistamised ööl vastu neljapäeva ja neljapäeva hommikul.

President teatas, et üks vahistatutest on õhujõudude kindral Hernández alias El Oso (Karu). Vandenõus osales Maduro sõnul veel neli ohvitseri.

Maduro väitel oleks õppelennukiga EMB 312 Tucano rünnatud presidendipaleed või muud sihtmärki ning plaani finantseeris väidetavalt USA ja seda juhiti Washingtonist.

Maduro populaarsus on langenud 20 protsendini. Naftarikkas riigis valitseb tarbekaupade suur defitsiit, majandus on languses ning kuritegevus tõusuteel.