Venemaalaste unistuste töökoht on Gazprom

 (10)
Venemaalaste unistuste töökoht on Gazprom
RIANovosti

Venemaalaste jaoks töökohana eelistatavaimate firmade edetabelis on esikohal riiklikud energiahiiud Gazprom ja Rosneft ning riiklik hoiupank Sberbank, selgub VTsIOM-i avaliku arvamuse küsitluse esmaspäeval avaldatud tulemustest.

„Gazprom on venemaalaste jaoks endiselt kõige atraktiivsem tööandja. Kui vastanud oleksid saanud valida töö ükskõik millises suures ettevõttes, mis tegutseb Vene turul, oleks 44 protsenti eelistanud seda organisatsiooni [2009. aastal 33 protsenti],“ öeldi uuringu kommentaaris RIA Novosti vahendusel.

Naftafirma Rosneft atraktiivsus on kasvanud 23 protsendilt 2009. aastal 29 protsendini 2012. aastal. Sberbankis tahaks töötada 25 protsenti vastanutest (2009. aastal 19 protsenti). Eelmise küsitlusega võrreldes väljedas vähem vastanutest huvi töötamise vastu mobiiltelefonioperaatorite ja kindlustusfirmade heaks.

Unistuste töökohaks peetavate firmade esiviisikus on ka Venemaa suurim eraomanduses olev naftafirma Lukoil ja raudteefirma RŽD. Neile järgnevad föderaalne elektrivõrguettevõte, regionaalne jaotusvõrguettevõte, RusHydro, Norilsk Nickel, Aeroflot ja VTB-24.