Venemaalased peavad suurimaks ohuks oma riigile sisserännet

 (32)
Venemaalased peavad suurimaks ohuks oma riigile sisserännet
Foto: Ilja Pitalev, RIA Novosti

Venemaalased peavad suurimaks reaalseks ohuks oma riigile Venemaa asustamist teiste rahvuste esindajate poolt, selgub ülevenemaalise avaliku arvamuse uuringute keskuse VTsIOM küsitluse tulemustest.

Sellist sündmuste arengut pidas täiesti tõenäoliseks 35 protsenti küsitletuist. Teised venemaalasi muretsema panevad ohud on kultuuri, teaduse ja hariduse allakäik (33 protsenti), võimalikud ökoloogilised katastroofid (28 protsenti), terroriaktid (28 protsenti), nafta- ja gaasivarude ammendumine (25 protsenti), lõhe võimuladvikus (24 protsenti), elanikkonna väljasuremine madala sündivuse tõttu (23 protsenti) ja elatustaseme järsk langemine (22 protsenti), vahendab RBK Daily.

Üldiselt muretsevad venemaalased märkimisväärselt vähem kui siis, kui VTsIOM sarnaste küsitlustega algust tegi. Näiteks 2005. aastal pidas Venemaa lagunemist mitmeteks iseseisvateks riikideks täiesti tõenäoliseks 34 protsenti venemaalastest (praegu vaid üheksa protsenti) ning revolutsiooni ja kodusõda 27 protsenti (praegu vastavalt kümme ja 13 protsenti).