Venemaal toimuvad enneolematult suured õhujõudude ja õhutõrje õppused

 (60)
Venemaal toimuvad enneolematult suured õhujõudude ja õhutõrje õppused
Foto: DoD, Sipa USA

4.-8. augustil toimuvad Venemaal kahepoolsed komando- ja staabiõppused Lääne ja Kesksõjaväeringkondade õhujõudude ja õhutõrje osavõtul, teatas Interfax Venemaa kaitseministeeriumile viidates. Õhujõudude ametlik esindaja polkovnik Igor Klimov ütles, et nii suuremõõdulised õppused toimuvad esimest korda, neist võtab osa üle saja lennumasina.

Õppuste esimese etapi plaani järgi harjutatakse baaslennuvälja kiiret vahetamist. Ette on nähtud lennuväeüksuste lend Lääne sõjaväeringkonna põhjapoolsetelt lennuväljadelt Kesksõjaväeringkonna lennuväljadele, vahendab RBK.

„Kokku osaleb õppustel üle saja lennuväe erinevat liiki lennuaparaadi, nagu näiteks hävitajad Su-27, MiG-31, mitmefunktsioonilised kompleksid Su-34, rindepommitajad Su-24, helikopterid Mi-8, Mi-24 ja Mi-28N,“ ütles Klimov.

Teisel etapil harjutatakse lõunasuuna lennuväljadelt Armavirist, Krõmskist, Mozdokist, Morozovskist ja mujalt pärit lennukite kasutamist lahingus. Manöövrite käigus toimub arvukalt lennuväe väljalende, mille käigus kasutavad piloodid õhus olevate ja maapealsete sihtmärkide vastaseid relvi võõrastes tingimustes, sest teistest ringkondadest üle toodud väeosad ei ole tuttavad õppustepiirkonna polügoonidega. Koostöö harjutamiseks õhujõudude ja õhutõrje vahel lastakse nii elektrooniliselt kui ka reaalselt välja õhutõrjerakette.