Venemaal sai tulevahetuses surma mitu eriüksuslast

 (40)
St Peterburg-6
St Peterburg-6Foto: Ilmar Saabas

Venemaa lõunaosas Dagestanis leidis täna aset tulevahetus, milles hukkus kolm Vene eriüksuslast ja sai haavata veel viis. Esialgsetel andmetel hukkus ka üks Pjatigorski linnas kolme hukkunuga autopommiplahvatuse korraldamises süüdistatav meestest.

Tulevahetus puhkes pärast seda, kui julgeolekujõud olid ümber piiranud Dagestani lähedal asuva maja, kus olid väidetavalt islamivõitlejad. Majas viibinud mehed üritasid aga põgeneda ning avasid eriüksuslaste pihta tule, vahendab BBC.

Venemaa terrorismivastast võitluse komitee (NAK) esindaja sõnul oli hukkunud kurjategijate seas Pjatigorski linnas hiljuti kolme hukkunuga autopommiplahvatuse korraldamises süüdistatav mees, lisaks hukkus veel kaks väidetavalt terroristlike rühmitustega seotud meest.

Samuti sai surma kolm ja haavata viis Vene eriüksuslast.

Sellised kokkupõrked ei ole Dagestanis aga üldse haruldased ning Venemaa julegolekujõud on islamistidest sõduritega seal piirkonnas juba aastaid võidelnud.

Operatsioon oli ette võetud Sotši olümpiamängude tõttu, mis leiavad veebruaris aset sündmuskohast ligi 900 kilomeetri kaugusel.