Venemaal on levinud kuulujutud surmasüstidest ja kiibistamisest koroonatestide kattevarjus

 (21)
Venemaal on levinud kuulujutud surmasüstidest ja kiibistamisest koroonatestide kattevarjus
Foto: Maskur Has, ZUMAPRESS.com

Venemaa koroonaviiruse infokeskuse ametlik esindaja, arst ja telesaatejuht Aleksandr Mjasnikov lükkas ümber kuulujutud, et elanikele tehakse koroonaviiruse testide kattevarju all surmavaid süste ja neid kiibistatakse.

Mjasnikovi sõnul tuleb tal sageli Covid-19-ga seotud müüte purustada, vahendab RBK.

„Väidetavalt käivad politseinikud ja arstid mööda trepikodasid ja teevad kaitsesüste, mis inimesi aeglaselt tapavad. Vaatamata sellele, et see informatsioon on täielik jama, tuli see ümber lükata,” ütles Mjasnikov.

Mjasnikovi sõnul lükkas sellised valeuudised esimesena ümber Dagestani tervishoiuministeerium, hiljem tuli seda teha ka teistes regioonides.

Mjasnikov kinnitas kodanikele, et mööda kortereid keegi ei käi. „Testi läbiviimise vajaduse korral, näiteks kui selgub, et te olete viiruspositiivse inimesega kokku puutunud, hoiatatakse teid selle kohta kindlasti ette,” ütles Mjasnikov.

Venemaa peaprokuratuur on varem teatanud, et sotsiaalmeedias leviv informatsioon elanikkonna kiibistamise kohta ei vasta tõele.

Sotsiaalmeedias on väidetud ka, et koroonaviirus on kunstlikku päritolu ning loodud spetsiaalselt „globaalse maailmakorra” kehtestamiseks ja planeedi elanikkonna hävitamiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!