Venemaal kinnipeetud kalalaeva eestlasest kapten astus kohtu ette

 (36)
Täiendatud kell 14.30
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivneFoto: Karli Saul

Kuu algul peeti Läänemerel Venemaa majandusvööndis kinni Soome lipu all sõitev laev Roxen, mida kahtlustatakse kalastusreeglite rikkumise. Täna astus laeva eestlasest kapten kohtu ette.

Laeval ja selle kaptenil Kalingradist lahkuda ei lubatud ning mehele esitati eelmisel nädalal süüdistus, mille sisu välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk toona kommenteerida ei osanud.

Täna ütles Kolk Delfile, et Eesti konsul sai tänasel kohtuistungil kohapeal viibida. Kohus täna otsust ei teinud, vaid arutati kaptenile esitatud kriminaalsüüdistust. Järgmine istung peaks toimuma kümne päeva jooksul ehk loodetavasti järgmisel nädalal. Süüdistuse sisu Kolgi sõnul välisministeerium avaldada ei saa.

Peale kapteni oli laeval veel kolm eestlast, kes kinni peeti. Eelmise nädala seisuga polnud neile süüdistusi esitatud, kuid enne asendusmeeskonna saabumist polnud neil võimalik laevalt lahkuda.

Kolk lisas, et konsulil oli võimalik külastada ka laeva meeskonnaliikmeid ja mingeid takistusi sadama territooriumile sisenemisel talle ei tehtud.