Venemaal kasvas Covid-nakatunute arv päevaga 6000 võrra

 (172)
Venemaal kasvas Covid-nakatunute arv päevaga 6000 võrra
Foto: TASS

Venemaa teatas pühapäeval, et viimase 24 tunni jooksul sai Covid-19 diagnoosi juba kaheksandat päeva järjest rekordarv inimesi: positiivseks osutus 6060 koroonaviiruse proovi, mis viis juhtumite koguarvu 42 853-ni.

Covid-19-sse nakatunute arv hakkas Venemaal järsult tõusma sel kuul, kuigi sealse puhangu algusjärgus oli nakatunuid ametliku statistika kohaselt märkimisväärselt vähem kui paljudes Lääne-Euroopa riikides, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Vähemalt 363 inimest on jätnud haigestumise tagajärjel oma elu.

Valdav osa nakatunutest on pärit Moskvast. Alates 30. märtsist on pealinna kõigile 12 miljonile elanikule antud korraldus jääda kodudesse, välja arvatud vähestel erandjuhtudel.

Moskva abilinnapea Anastasia Rakova hoiatas reedel elanikke "ees ootavatest rasketest nädalatest". "Haigestumiste tipp peaks saabuma järgmise kahe kuni kolme nädala jooksul," ütles Rakova sotsiaalmeedias avaldatud videos.

1. maini kehtivate eeskirjade kohaselt lubatakse moskvalastel kodust lahkuda ainult selleks, et minna tööle, jalutada oma lemmikloomi, viia prügi välja või külastada oma lähimat kauplust. Võimud karmistasid liikumispiiranguid sel nädalal, kehtestades digitaalsete liikumislubade süsteemi, nõudes, et igaüks, kes kasutab autot või ühistransporti, peab omama selleks vastavat luba.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!