Venemaal kaalutakse välismaiste nutitelefonide keelamist riigiametnikele

 (36)
Venemaal kaalutakse välismaiste nutitelefonide keelamist riigiametnikele
Foto: RIA Novosti, REUTERS

Venemaa seadusandjad kaaluvad välismaal valmistatud nutitelefonide, nagu näiteks iPhone'i kasutamise keelustamist ametnikele ning sundida selle asemel kasutama Venemaal valmistatud Yotaphone'i, sest välismaal valmistatud telefonid ei pruugi olla turvalised, teatas ajaleht Izvestija esmaspäeval.

Föderatsiooninõukogu komisjon analüüsib mõningate tänapäevaste kommunikatsioonivahendite haavatavust, eesmärgiga sundida ametnikke loobuma välismaal valmistatud mobiiltelefonidest, teatas Izvestija RIA Novosti vahendusel.

„Nutitelefonide tootjate vastu jääb alati umbusaldus. Kes iganes tehnoloogia toodab, võib seda ka pealt kuulata,“ ütles riigiduuma liige Vadim Dengin Izvestijale. „Ma loobuksin kergesti oma nutitelefonist kodumaise nutitelefoni kasuks, mis oleks loodud spetsiaalselt meie jaoks ja meie poolt. Selles suhtes on mul suured lootused Yotaphone'ile.“

Peaminister Dmitri Medvedev, kes on tuntud Apple'i fänn, on juba hakanud Yotaphone'i kasutama. Ta ütles eelmisel nädalal ajakirjanikele, et loodab, et see on nuhkimise eest paremini kaitstud kui iPhone.