Venemaa: Zahhartšenko tapmise taga oli Ukraina riik

 (128)
Venemaa: Zahhartšenko tapmise taga oli Ukraina riik
Foto: Reuters

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles reedel, et neil ei ole vähimatki kahtlust, et separatistide juhi Aleksandr Zahhartšenko tapmise taga oli Ukraina riik.

Venemaal „ei ole praktiliselt mingit kahtlust, et Zahhartšenko mõrva taga oli Ukraina riik“, ütles Zahharova hilisõhtul telekanalile Rossija-24.

Zahhartšenko hukkus reede õhtul, kui ta sõi õhtust Donetski kesklinna kohvikus, kus plahvatas pomm. Temaga oli separatistide rahandusminister Aleksander Timofejev ja organisatsiooni Oplot Donbassa noortetiiva juht Natalja Volkova, kes said vigastada ja toimetati sündmuskohalt haiglasse kiirabiga.

Veel kaheksa inimest sai vigastada või surma, ütles separatistlike jõudude allikas uudisteagentuurile TASS.

Zahharova sõnul on tegemist Kiievi „käekirjaga“.

Seotud lood:

Juba oli välisministeeriumi esindaja ka kiire teatama, et arvestades Zahhartšenko mõrva, võib arvata, et see „seab kahtluse alla Ukraina konflikti lahendamise protsessi“, visates sel moel õhku võimaluse olukorra eskaleerumisest.

Venemaa finantseerimisel ja sõjalisel toetusel tegutsev nn rahvavabariik, mille liider Zahhartšenko oli, sai alguse pärast Vene vägede ja nende toel tegutsevate separatistlike üksuste poolset Ida-Ukraina alade ülevõtmist 2014. aastal ja püsib tänu tänaseni seal jätkuvale sõjalisele vastupanule Ukrainale.