Venemaa võimendab õhutõrjesüsteemi SRÜ territooriumile

 (16)
Õhutõrjekompleks S-300
RIANovosti

Venemaa poolt endiste liiduvabariikide baasil loodud sõjalise bloki Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsioon (ODKB) raames on kavas luua regionaalsed õhutõrjesüsteemi struktuurid.

Vene õhuväe ametliku esindaja polkovnik Vladimir Drik ütles Interfax-AVNile, et analoogsed ühisstruktuurid luuakse Ida-Euroopa, Kaukaasia ja Kesk-Aasia regioonides.

„On alanud aktiivne Valgevene ja Venemaa regionaalse õhutõrjesüsteemi loomine Ida-Euroopa kollektiivkaitse regioonis. Samuti vastavate süsteemide loomine Kaukaasia ja Kesk-Aasia ODKB regioonides,“ selgitas polkovnik Drik.

Ta märkis ka, et SRÜ ühendatud õhutõrjesüsteem „täidab nii võimaliku vaenlase hoiatamise kui ka rünnaku tõrjumise ülesandeid“.

Õhuväe esindaja Drik rõhutas, et sõjalise koostöö praktika õhutõrje alal „näitas SRÜ ühendatud õhutõrjesüsteemi arendamise jätkuvat mõttekust regionaalsuse alusel“.

Täna selgus ka, et Venemaa raketitõrjesüsteemi aluseks saab kontserni Almaz-Anei poolt väljatöötatud uus raketisüsteem S-500. Sellest rääkis Interfaxile Vene õhujõudude ülem kindralpolkovnik Aleksandr Zelin.