Venemaa tervishoiuministeeriumi teatel on nende koroonavaktsiini Sputnik V efektiivsus 92%

 (39)
Venemaa tervishoiuministeeriumi teatel on nende koroonavaktsiini Sputnik V efektiivsus 92%
Foto: TATJANA MAKEJEVA, REUTERS

Vene koroonaviiruse vaktsiini efektiivsus osutus registreerimisele järgnenud uuringute vaheandmete järgi võrreldavaks USA firma Pfizer vaktsiini efektiivsusega ja on 92%, teatati Venemaa tervishoiuministeeriumi vaktsiini Sputnik V Twitteri kontol.

Teatatakse, et uuringute käigus hinnati vaktsiini efektiivsust enam kui 16 000 vabatahtliku hulgas 21 päeva pärast vaktsiini või platseebo esimese doosi saamist. Statistilisse analüüsi kaasati 20 kinnitatud haigestumisjuhtumit, vahendab Interfax.

„20 kinnitatud juhtumi (mis ilmnesid platseebogrupis ja vaktsiini saanute grupis) jaotuse järgi tehti kindlaks, et Sputnik V efektiivsus oli 92%,” öeldakse teates.

Saadud andmed avaldab vaktsiini väljatöötaja, Gamaleja-nimeline keskus ühes maailma juhtivas teaduslikus meditsiiniajakirjas pärast sõltumatu hinnangu saamist juhtivatelt rahvusvahelistelt epidemioloogiaekspertidelt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!