Venemaa tahab tippkohtumise eel Ukraina laevad tagasi anda

 (36)
Venemaa tahab tippkohtumise eel Ukraina laevad tagasi anda
Foto: Scanpix

Venemaa poolt Kertši väinas mullu 25. novembril kinni peetud Ukraina laevade tagastamise protsess on lõpusirgel, ütles laupäeval Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi assistent Andrii Jermak.

"Väikeste soomuslaevade Berdjansk ja Nikopol, aga ka mullu novembris hõivatud puksiirlaeva Jana Kapu tagastamise protsess on juba lõpusirgel," vahendab uudisteagentuur Ria Novosti Jermaki sõnu.

Varem teatas anonüümsete allikate põhjal ajaleht Kommersant, et Venemaa kavatseb Kertši väinas toimunud vahejuhtumi ajal kinni peetud laevad Ukrainale tagasi anda enne Normandia neliku tippkohtumist.

Üleeile kinnitas Champs Elysees, et riigipeade Normandia formaadis (Venemaa, Ukraina, Prantsusmaa ja Saksamaa) tippkohtumine toimub 9. detsembril Pariisis.

Venelased avasid ukrainlaste pihta mullu 25. novembril Kertši väina lähistel tule, vigastades mitut inimest ja seejärel vangistades kaks tosinat Ukraina mereväelast, konfiskeerides mitu nende alust ja takistades veel päevi laevaliiklust Aasovi ja Musta mere vahel.

Meremehed vabastati hiljuti vangide vahetuse käigus.