Venemaa siseministeerium: Tsihhanovskaja ilmus tagaotsitavate andmebaasi SRÜ kokkulepete alusel

 (36)
Venemaa siseministeerium: Tsihhanovskaja ilmus tagaotsitavate andmebaasi SRÜ kokkulepete alusel
Foto: Vladimir Simicek, AFP

Venemaa siseministeerium teatas, et sealsed õiguskaitseorganid ei ole Valgevene endise presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskaja suhtes mingeid kriminaalmenetlusi alustanud, kuigi tema nimi ilmus eile siseministeeriumi tagaotsitavate isikute andmebaasi.

Tsihhanovskaja ilmumist sellesse andmebaasi seletati sellega, et Venemaa siseministeeriumi informatsiooni ja analüüsi peakeskus koostab ja peab „riikidevahelist informatsioonipanka, mis funktsioneerib SRÜ raames sõlmitud 1992. aasta 3. augustist pärit siseministeeriumide informatsioonivahetuse kokkuleppe ja 2009. aasta 22. maist pärit kuritegevusevastase võitluse alase informatsioonivahetuse kokkuleppe alusel”, vahendab Interfax.

Valgevene siseministeeriumi ametlik esindaja Volga Tšemadanava kinnitas, et Tsihhanovskaja on kuulutatud riigidevaheliselt tagaotsitavaks. Täpsustuste saamiseks soovitas Tšemadanava pöörduda Valgevene uurimiskomitee poole.

Venemaa siseministeeriumi andmebaasi järgi on 1982. aastal sündinud Svjatlana Tsihhanovskaja tagaotsitav „kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel”, aga paragrahvi ei täpsustata.