Venemaa saatis Prantsusmaale noodi seoses Macroni süüdistusega kollaste vestide õhutamises Vene propagandakanalite poolt

 (30)
Venemaa saatis Prantsusmaale noodi seoses Macroni süüdistusega kollaste vestide õhutamises Vene propagandakanalite poolt
Foto: Pool, REUTERS

Venemaa välisministeerium saatis noodi Prantsusmaa saatkonnale seoses artikliga ajalehes Le Point, milles on tsitaat Prantsusmaa presidendilt Emmanuel Macronilt, milles viimane süüdistab Vene propagandakanaleid sekkumises kollaste vestide meeleavalduste ümber toimuvasse.

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on noodi eesmärk olukorda selgitada. Venemaa välisministeerium tahtis veenduda, kas Prantsusmaa president ütles tõesti need sõnad ja kui täpselt väljaanne teda tsiteeris, teatas Zahharova. Venemaa välisministeeriumi huvitab Zahharova sõnul, millega võivad sellised avaldused seotud olla ja kas neid võib pidada riigi ametlikuks seisukohaks, vahendab Vedomosti.

Prantsuse ajalehes Le Point avaldatud tsitaadist selgub, et Macroni sõnul mõjutab Vene meedia kollaste vestide meeleavalduste kajastamist Prantsuse väljaannete kaudu ning ostetakse üles kontosid sotsiaalmeedias. Le Point’i andmetel tõi Macron näiteks RT ja Sputniku.

Varem kommenteeris Zahharova seda artiklit Facebookis. Ta märkis, et kui tsitaat kuulub tõesti Macronile, on viimane peamine valeuudiste tootja Prantsusmaal. Mingeid sotsiaalmeediakontosid RT ja Sputnik üles ei osta, kinnitas Zahharova.