Venemaa rikkaim ärimees palub Briti valitsuselt abi

 (24)
Venemaa rikkaim ärimees palub Briti valitsuselt abi
Reuters/Scanpix

Valgevene päritolu vene miljardär ja suurärimees Oleg Deripaska palus Suurbritannia valitsuselt 40 miljonit naela (üle 708 miljoni krooni) abiraha talle kuuluva, kuid raskustesse sattunud autofirma jalule aitamiseks.

Deripaskale kuuluv kaubikuid tootev firma LDV peab briti ajalehe The Timesi teatel täna kriisikõnelusi Gordon Browni valitsusse kuuluva äri, ettevõtluse ja regulatiivreformi eest vastutava riigisekretäri Lord Mandelsoniga.

Birminghamis asuv ettevõte soovib saada valitsuselt kohest rahalist abi suurusega 40 miljonit naela (üle 708 miljoni krooni), mille eest rahastataks firma väljaostu ning päästetaks see pankrotist.

Venemaa rikkaima mehe ja peaminister Vladimir Putinile lähedalseisva Deripaskale kuuluva ärigrupi nõudmine paneb Lord Mandelsoni surve alla.

Juhul kui LDVl ei õnnestu abiraha saada kaotab umbes 6000 inimest oma töö, kellest 900 töötavad otse tehases, 1200 on müügiga tegeleva võrgustiku liikmed ning 4000 inimest on seotud varustusega.

Deripaska omab LDV gruppi läbi vene autofirma GAZi, mis oli sunnitud LDV rahastamist vähendama, kuna Nižni Novgorodis paikneval autokontsernil on endal rahalised raskused.

Vene suurärimees ostis kokkuvarisemise äärel oleva LDV 2006. aastal umbes 50 miljoni naela (885,5 miljonit krooni) eest. Pärast ostu investeeris ärimees firmasse veel 25 miljonit.

41-aastase Oleg Deripaska varanduseks oli 2008. aasta lõpu seisuga hinnanguliselt 28,6 miljardit dollarit (355 miljardit krooni).