Venemaa opositsiooniaktivist võeti sunniviisiliselt sõjaväkke ja saadeti Arktikasse

 (32)
Venemaa opositsiooniaktivist võeti sunniviisiliselt sõjaväkke ja saadeti Arktikasse
Ruslan Shaveddinov paremalFoto: reuters

Vene opositsioonijuht Aleksei Navalnõi süüdistas kolmapäeval võime oma kaasvõitleja sunniviisilises sõjaväkke värbamises ja Arktikasse saatmises.

23-aastane Ruslan Šaveddinov kadus esmaspäeval pärast seda, kui politseinikud tema koju tungisid ja temalt välismaailmaga ühenduse võtsid, vahendab uudistekanal Sky.

Opositsiooniliider Aleksei Navalnõi asutatud Korruptsioonitõrjefondi (FBK) projektijuht Šaveddinov ilmus välja päev hiljem ja seda väga kaugel oma Moskva elukohast - ta saadeti nimelt üle öö Arktikasse, kus tal tuleb hakata läbima ajateenistust, mis kestab ühe aasta.

Võimude väitel on Šaveddinov sõjaväekohustusest juba pikemat aega kõrvale hoidnud.

Opositsiooni arvates oli mehe toimetamine Arktikasse aga selge märk sellest, et valitsus vabanes teisitimõtlejast sihilikult, saates sellega sõnumi ka teistele aktivistidele.

"Temalt võeti ebaseaduslikult vabadus," ütles opositsioonijuht Navalnõi kolmapäeval, nimetades kaasvõitlejat poliitvangiks.

Tema väitel oli Šaveddinov seoses tervisehädaga sõjaväekohustusest vabastatud, ent saadeti nüüd ilma baasväljaõppeta Arktikasse.

"Ta toimetati Põhja-Jäämeres Novaja Zemlja saarel asuvasse õhutõrjebaasi," täpsustas Navalnõi.