Venemaa opositsioon kutsus Depardieud endaga Putini vastasele protestimarsile

 (13)
Venemaa opositsioon kutsus Depardieud endaga Putini vastasele protestimarsile
Gérard DepardieuReuters/Scanpix

Venemaa opositsiooniliider Sergei Udaltsov kutsus prantsuse näitlejat Gerard Depardieud, kes sai Putinilt hiljuti Venemaa passi, liituma märtsis toimuva protestimarsiga.

"Gerard Depardieu on saanud Venemaa kodakondsuse, ta on huvitatud meie poliitelust ja ma olen kuulnud, et ta on teinud opositsiooni kohta mitmeid avaldusi. Miks mitte teda kutsuda? Meil oleks väga hea meel teda meie järgmisel protestiaktsioonil näha," ütles Udaltsov RIA Novostile.

"Venemaa opositsioonil ei ole programmi. Seal on kavalad inimesed, nagu Garry Kasparov, kuid poliitika on palju keerulisem, kui nad arvavad," ütles näitleja uudisteprogrammile Vesti Nedeli.

Eile kutsusid Depardieud enda rüppe aga kommunistid.

Riigiduuma saadik, Moskva linnakomitee kommunistliku partei esimene sekretär Valeri Raškin tegi filmistaarile ettepaneku astuda Vene Föderatsiooni kommunistlikkusse parteisse. „Olen volitatud täna, äärmisel juhul homme, laupäeval, saatma Gérard Depardieule kirja ettepanekuga astuda oma isa, keda ta oma sõnul väga austab, eeskujul komparteisse," ütles Raškin Interfaxile.