Venemaa koroonavaktsiini Sputnik V esimene partii lasti tsiviilkasutusse

 (176)
Venemaa koroonavaktsiini Sputnik V esimene partii lasti tsiviilkasutusse
Foto: Mihhail Džaparidze/TASS

Venemaa tervishoiuministeerium teatas, et andis tsiviilkasutusse esimese partii uuest koroonaviiruse vaktsiinist Sputnik V, mille on tootnud Gamaleja instituut.

„Venemaa tervishoiuministeeriumi Gamaleja-nimelise epidemioloogia ja mikrobioloogia teadusliku uurimise keskuse väljatöötatud uue koroonaviiruse infektsiooni profülaktika vaktsiini Gam-Kovid-Vak (Sputnik V) esimene partii on läbinud Roszdravnadzori laboratooriumides vajalikud kvaliteedikatsetused ja lastud tsiviilkasutusse,” teatas Venemaa tervishoiuministeerium täna, vahendab Interfax.

Ministeerium lisas, et lähemal ajal on oodata vaktsiini esimeste partiide toimetamist regioonidesse.

4. septembril väljendas vaktsiini väljatöötaja Gamaleja instituut lootust, et luba selle esimese partii tsiviilkasutusse andmiseks saadakse 10.-13. septembril. Pärast seda peaks algama riskigrupi elanikkonna massiline vaktsineerimine.

„Vastavalt sellest hetkest, kui partii läheb tsiviilkasutusse, algabki elanikkonna vaktsineerimine,” ütles Gamaleja instituudi direktori asetäitja teadustöö alal Deniss Logunov.

Samal ajal oodatakse lähimal ajal vaktsiini Sputnik V kliiniliste uuringute kolmanda faasi algust Moskva polikliinikutes, millest võtab osa 40 000 vabatahtlikku. Osa neist saavad tõelist vaktsiini, osa platseebot.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!